شروع ثبت نام مدرسه تابستانی نجوم قیفاووسی ها. ویژه ۹تا۱۵سال

قیفاووسی ها در سال 1396، یعنی نهمین سال  فعالیتشان در زمین دوباره یک مدرسه تابستانی نجوم تشکیل دادند، با این هدف که از زمینی ها یاد بگیرند و آنچه از اسرار جهان می دانند با آنها به اشتراک بگذارند.

اگر شما هم جزو بچه های 9 تا 15 ساله هستید که می خواهید با ماجراهای هیجان انگیز و علمی قیفاووس با خبر شوید با مدرسه تابستانی نجوم قیفاووس همراه شوید.

(بدلیل برگزاری مدرسه ی تابستانی در افلاک نمای دانشگاه فردوسی، ظرفیت کلاسها محدود می باشد.)

مدرسه ی تابستانی نجوم قیفاووسی ها مسئولیت آموزش خلاقانه نجوم به کودکان و نوجوانان را از سال  1388به عهده دارد. این مدرسه تحت حمایت و زیر مجموعه ی انجمن نجوم مشهد (که انجمنی غیر اقتصادی و عام المنفعه بوده و با هدف شناساندن نجوم به عموم مردم و ترویج این علم در جامعه در سال 1381 در مشهد بنیان گذاری شده است) و شرکت تعاونی دانش بنیان انگاره فیزیک توس (مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی مشهد) قرار دارد. مدرسه تابستانی نجوم ، حدود 315 کودک و نوجوان مشهدی را در سطوح مختلف نجوم آموزش داده است به گونه ای که این بچه ها بعد از اتمام دوره هم توانایی های فکری و عملی شان را شناخته و هم دانش پایه ی خود را تقویت نموده اند.

قیفاووس یک جامعه کوچک و کامل برای کودکان و نوجوانان است. آموزش در این جامعه در چند سطح اتفاق می افتد و به این دلیل که مخاطب مدرسه تابستانی نجوم گروه سنی 9  تا 15 را در بر می گیرد، باید در هر سطح مطالب علمی، متناسب با سن بچه ها پرداخته و آماده شود. در قیفاووس سه سطح: با هم نجوم بیاموزیم (سطح 1)، چگونه ستاره شناسی کنیم (سطح 2) و مثل یک ستاره شناس (سطح 3) گروه مخاطب خود را از سطوح مقدماتی تا پیشرفته با متدهای یادگیری فعال آموزش می دهد.

فضاسازی جدید و سناریویی که در قیفاووس وجود دارد برای آماده سازی ذهن بچه ها و ایجاد انگیزه در آن ها برای دنبال کردن این روش آموزشی بسیار تاثیر گذار است؛ یعنی نجوم و ستاره شناسی در کنار نشاط، هیجان و فضایی سرگرم کننده.

آموزگاران، راهنمایان علمی و مسئولین زیرگروههای قیفاووس هر کدام در زمینه های مختلف علم نجوم تخصص و مهارت دارند و افراد باتجربه ای برای تدریس حوزه های مختلف نجوم به گروه سنی مخاطب هستند. بدین ترتیب فضای مدرسه این قابلیت را دارد که با سایر علوم مرتبط با نجوم تلفیق شود و در کنار آموزش نجوم علوم و مهارت هایی مثل زمین شناسی، خبرنگاری علمی، تئاتر نجومی و... هم به بچه ها معرفی شود، به طوری که هر کس بسته به علاقه ی خود بتواند در این زمینه ها فعالیت داشته باشد. بچه ها در این مدرسه تابستانی، با فعالیت ها و پژوهش هایی که در محیط برگزاری دوره ها انجام می دهند این فرصت را پیدا می کنند که خود، محور کلاس هایشان بوده و از شیرینی یادگیری فعال لذت ببرند. آن ها با تکیه بر مهارت هایی که کسب می کنند می توانند ابزارهای نجومی با دقت قابل قبولی را بسازند، فعالیت های گروهی و بازی های هوشمندانه انجام دهند و استعدادهای متنوع خود را در زمینه های مختلف علمی کشف کنند. با این امید که همه کودکان و نوجوانان ایران بتوانند با تکیه بر فکر و استعداد های منحصر بفرد خود در جهت پیشرفت و تبدیل شدن به انسان توانا بهره ببرند.

جهت ثبت نام به سایت زیر مراجعه نمایید:

www.cepheus.ir

✍️کسب اطلاعات بیشتر:

05138799453

09362289758

sciencesky @

 

گالری

CAPTCHA
نظرها {{total}}
{{comment.creator_name}} {{comment.creator_name}} {{comment.creator_name}}
{{comment.creator_name}}
در انتظار تایید

{{comment.add_time|jday_remain:"2019-03-19 19:15:50"}}
{{comment.child_count}}
{{comment_reply.creator_name}} {{comment_reply.creator_name}} {{comment_reply.creator_name}}
{{comment_reply.creator_name}}
در انتظار تایید

{{comment_reply.add_time|jday_remain:"2019-03-19 19:15:50"}}