تولیدمحتوای عکاسی 360 درجه از افلاکنمای نیشابور

با توجه به اهمیت روز افزون علوم پایه در سطوح عمومی و تخصصی در جهان امروز و کمبود جدی پرداختن به آن در کشور ایران، لزوم ایجاد شرکت های مادر تخصصی برای پرداختن به این امر، بیش از پیش احساس می شود. شرکت تعاونی دانش بنیان انگاره فیزیک توس با هدف پوشش بخشی از نیازهای موجود در این حوزه و توانمند سازی و به کارگیری متخصصصان در رشته های فیزیک و نجوم به این مهم می پردازد. یکی از فعالیتهای این شرکت تولید محتوا 360 درجه است که با بومی سازی این دانش گام بزرگی در زمینه تخصصی تولید محتوا برداشته است. از جمله آن، عکاسی 360 درجه افلاکنمای خیام نیشابور است. 

مجتمع اخترشناسی و افلاک نمای خیام یکی از بزرگترین طرح‌های علمی در ایران است. این مجتمع یکی از مراکز پژوهشی در حال ساخت در نیشابور است. این مجتمع اخترشناسی و افلاک نما یکی از بزرگترین طرح‌های علمی و گردشگری ایران است. افلاک نمای خیام در نیشابور در نزدیکی آرامگاه خیام در حال ساخت می‌باشد و هنوز به بهره برداری کامل نرسیده‌است. افلاک نمای این بنا بزرگترین افلاک نمای خاورمیانه‌است.

مجتمع فرهنگی افلاک نمای خیام با زیربنای ۲ هزار و ۸۸۹ متر مربع شامل ۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع سقف محصور، ۳۷ متر مربع رواق کناری، ۵۲ متر مربع کنسول و پیشامدگی ساختمان و سردر ورودی است که در سه طبقه احداث شده‌است.

این پروژه از سال ۱۳۷۹ به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان واگذار گردیده‌است که تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌است.

با توجه به اهمیت روز افزون علوم پایه در سطحوح عمومی و تخصصی در جهان امروز و کمبود جدی پرداختن به آن در کشور ایران، لزوم ایجاد شرکت های مادر تخصصی برای پرداختن به این مهم، بیش از پیش احساس می شود.